6. stacja w systemie Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego

01.09.2020

1 września piaseczyński system roweru powiększył się o nowe miejsce wypożyczeń, które powstało dzięki współpracy operatora systemu, Nextbike Polska z Gminą Piaseczno. To 6. punkt na mapie miejskiej wypożyczalni.

Dobra wiadomość dla miłośników miejskich jednośladów. System Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego został rozbudowany i w mieście pojawiła się nowa stacja roweru publicznego. Znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Jarząbka z ul. Żytnią. Razem ze stacją do systemu roweru miejskiego zostało włączonych 10 nowych jednośladów. Stacja 6360 „Słowicza” dysponuje 15 miejscami do przypięcia pojazdów.

W sumie w ramach systemu roweru miejskiego będzie dostępnych 6 punktów wypożyczeń z 60 rowerami.

Nowa stacja jest bardzo ważnym uzupełnieniem rozwijającego się w Piasecznie sytemu miejskich rowerów. Od teraz mieszkańcy największego w mieście osiedla będą mogli w niezobowiązujący sposób, korzystając z jednośladu w łatwy i szybki sposób dotrzeć do dworca PKP, urzędu miasta, na stadion miejski czy na teren rekreacyjny „Górki Szymona” — mówi Burmistrz Daniel Putkiewicz.

Rower miejski w Piasecznie funkcjonuje od marca 2018 roku. W momencie uruchomienia samoobsługowej wypożyczalni rowerów dostępnych było 30 jednośladów w 3 stacjach.

W Piaseczyńskim Rowerze Miejskim zarejestrowanych jest ponad 2 tys. użytkowników. W bieżącym sezonie wypożyczyli rowery blisko 8 tys. razy. Łącznie, od początku działania wypożyczalni użytkownicy skorzystali z jednośladów ponad 28 000 razy.

Nowa stacja i nowe rowery, jeszcze bardziej zwiększą użyteczność systemu dla mieszkańców. Pandemia i zmieniająca się rzeczywistość pokazują, że coraz więcej osób wybiera właśnie ten rodzaj transportu już nie w ramach rekreacji, ale w codziennych dojazdach. mówi Tomasz Wojtkiewicz, Prezes Zarządu Nextbike Polska (który powrócił po 2 latach do firmy).

Najpopularniejsza stacja to: Józefosław, na której użytkownicy realizują prawie 36% wynajmów i 21% zwrotów.

Najczęściej pokonywane trasy to przejazdy rozpoczęte na stacji:

– Józefosław zakończone na stacji Józefosław: 9%,
– Centrum – Centrum: 6%,
– Józefosław – Metro Kabaty: 3,5%.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Z Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego można korzystać od marca do końca listopada. System jest całkowicie kompatybilny z warszawskim Veturilo i z Konstancińskim Rower Miejskim.