Jak to działa?

Krok 1

1. REJESTRACJA

Nie masz konta w systemie Piaseczyński Rower Miejski? Pobierz aplikację Nextbike lub wejdź na stronę piaseczynskirower.pl.

Następnie wybierz „Rejestracja” i postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

Aby aktywować konto wpłać opłatę inicjalną i kliknij w link weryfikacyjny.

Krok 2

2.WYPOŻYCZENIE

Chcesz wypożyczyć rower? Uruchom aplikację Nextbike, a następnie zeskanuj kod QR

znajdujący się na rowerze lub wpisz numer roweru.  Kliknij „Wypożycz rower” i gotowe.

Blokada O-lock znajdująca się na tylnym kole, otworzy się automatycznie.

Pamiętaj, że możesz też zadzwonić na infolinię, pomożemy!

Krok 3

3. ZWROT – teraz jest jeszcze łatwiej!

Wystarczy zamknąć blokadę O-lock znajdującą się na tylnym kole, rower zwróci się automatycznie.

WAŻNE! Możesz zrobić przerwę w podróży i postój poza stacją, ale zwróć rower koniecznie na stacji PRM lub stacji kompatybilnej.

Krok 4

4. POSTÓJ

Potrzebujesz przerwy w wypożyczeniu, a nie chcesz zwracać roweru? Skorzystaj z Postoju w aplikacji.

Wybierz aktywne wypożyczenie, wciśnij „Zaparkuj” i potwierdź.

Teraz możesz opuścić blokadę O-lock bez zwracania roweru.

Chcesz jechać dalej? Wybierz „Wznów” w aplikacji, a O-lock otworzy się automatycznie.

Najczęściej zadawane pytania

CZY DZIECKO MOŻE MIEĆ KONTO?

Tak, jeżeli ukończyło 13 lat i rodzic lub opiekun prawny wyrazi na to zgodę. Zgodę należy zeskanować i wysłać w formie elektronicznej/papierowej na adres operatora. Wzór zgody dostępny jest w zakładce REGULAMIN. Przy rejestracji należy podać dane małoletniego, który będzie korzystał z konta.

JAK DOŁADOWAĆ KONTO?

Konto doładujesz po zalogowaniu się do aplikacji mobilnej lub strony internetowej. Dostępne sposoby płatności to m.in. płatność kartą, przelewem lub BLIK-em.

JAK ZRESETOWAĆ PIN DO KONTA?

Wejdź do aplikacji mobilnej lub na stronę internetową i skorzystaj z opcji „ZAPOMNIAŁEM PIN”/„ZAPOMNIAŁEŚ PIN?”.

DLACZEGO MOJE KONTO JEST NIEAKTYWNE?

Upewnij się, czy dokończyłeś proces rejestracyjny tj. uzupełniłeś wszystkie wymagane dane na koncie oraz kliknąłeś w link aktywacyjny przesłany na e-mail. Jeżeli są trudności ze znalezieniem wiadomości od nas, sprawdź czy przypadkiem nie trafił do spamu lub skontaktuj się z nami 😉
Konto jest aktywne, gdy jest na nim utrzymywany jest minimalne saldo w wysokości 10 zł .

CZY MOGĘ WYPOŻYCZYĆ ROWER PIASECZYŃSKI ROWER MIEJSKI NA KONTO W INNYM SYSTEMIE?

Założenie konta w jednym z systemów umożliwia korzystanie z wypożyczalni rowerów w innych miastach, o ile te systemy dopuszczają taką możliwość.

JAK MOGĘ USUNĄĆ KONTO?

Dyspozycję usunięcia konta możesz przesłać mailem lub listem.
Pamiętaj! Przed usunięciem uzupełnij środki na swoim koncie do salda równego 0 zł. Jeśli masz niewykorzystane środki na koncie, we wniosku podaj numer konta bankowego do ich zwrotu.

CO ROBIĆ, GDY BLOKADA O-LOCK SIĘ NIE ZAMYKA?

Sprawdź poprawność ustawienia tylnego koła – powinno być ustawione równo w stosunku do blokady o-lock, tak, aby mogła je objąć bez dotykania do szprychy.
W przypadku dalszych trudności ze zwrotem roweru skontaktuj się z BOK.

CO ROBIĆ, GDY BLOKADA O-LOCK SIĘ NIE OTWIERA?

Sprawdź poprawność ustawienia blokady O-lock – nie powinna dotykać szprychy roweru. Jeśli zawadza, zmień pozycję tylnego koła.
W przypadku dalszych trudności skorzystaj z opcji „OTWÓRZ ZAMEK” dostępnej na wypożyczeniu.

GDZIE MOGĘ ODDAĆ ROWER?

Możesz zrobić przerwę w podróży i postój poza stacją, ale zwróć rower koniecznie na stacji PRM lub stacji kompatybilnej. Stojaki na stacjach służą jedynie jako oparcie dla rowerów. Rower można wstawić do stojaka, ale trzeba zamknąć blokadę o-lock żeby go zwrócić.

GDZIE MOGĘ WYPOŻYCZYĆ ROWER?

Lokalizacje stacji znajdziesz na stronie internetowej w zakładce „MAPA STACJI” oraz w aplikacji mobilnej Nextbike.

ILE ROWERÓW MOGĘ WYPOŻYCZYĆ JEDNOCZEŚNIE?

Na jedno konto wypożyczysz jednocześnie maksymalnie 4 rowery.

JAK ZGŁOSIĆ KRADZIEŻ ROWERU?

Wypożyczony przez Ciebie rower został skradziony? O zajściu niezwłocznie poinformuj naszego Konsultanta, kontaktując się z BOK.

JAK ZGŁOSIĆ WYPADEK NA ROWERZE?

Gdy podczas wypożyczenia roweru dojdzie do wypadku czy kolizji spisz oświadczenia i/lub wezwij na miejsce zdarzenia Policję. Co więcej, pamiętaj, aby poinformować o zajściu BOK, w czasie maksymalnie do 24 godzin od momentu zdarzenia.

JAK ZGŁOSIĆ USTERKĘ ROWERU?

Informacje zawierającą numer roweru wraz z opisem usterki przekaż poprzez aplikację mobilną, stronę internetową lub kontakt z BOK. Nasz serwis usunie usterki tak szybko, jak to możliwe, a Twoje zgłoszenie pozwoli na jeszcze szybszą interwencję! Dziękujemy!

JAKIE SYSTEMY SĄ KOMPATYBILNE Z SYSTEMEM PRM?

Lista miejscowości kompatybilnych z systemem PRM znajduje się pod linkiem: https://nextbike.pl/kompatybilne-mazowieckie-systemy-rowerowe/ Pamiętaj, aby zwrócić rower na jednej z stacji kompatybilnych, aby uniknąć naliczenia dodatkowych opłat.

CZY MOGĘ ZWRÓCIĆ ROWER PRM POZA STREFA UŻYTKOWANIA SYSTEMU PRM?

Oczywiście, możesz zwrócić rower PRM poza strefą użytkowania systemu PRM, ale tylko na jednej ze stacji w miejscowościach kompatybilnych. Lista miejscowości kompatybilnych znajduje się pod linkiem: https://nextbike.pl/kompatybilne-mazowieckie-systemy-rowerowe/ Pamiętaj, że zwrot roweru PRM poza stacją wiąże się z dodatkowymi opłatami.

CO Z OPŁATAMI ZA WYNAJEM ROWERÓW? NA PRZYKŁAD, WYPOŻYCZAM ROWER VETURILO ZE STACJI W PIASECZNIE. CZY ZAPŁACĘ ZA ROWER WEDŁUG CENNIKA PIASECZNA CZY WARSZAWY?

Opłata za wynajem zależy od systemu, do którego należy dany rower. Na przykład, wynajmując rower Veturilo ze stacji w Piasecznie, będziesz płacić zgodnie z cennikiem Veturilo. Możesz sprawdzić nazwę systemu, do którego przypisany jest dany rower, na naklejkach widocznych na nim, aby uniknąć nieporozumień. Opłata za wynajem będzie zgodna z cennikiem tego konkretnego systemu.

Z JAKĄ OPŁATĄ WIĄŻE SIĘ ZWROT NA STACJI W MIEJSCOWOŚCIACH KOMPATYBILNYCH?

Zwrot na stacji kompatybilnej jest bezpłatny. Lista miejscowości kompatybilnych znajduje się pod linkiem: https://nextbike.pl/kompatybilne-mazowieckie-systemy-rowerowe/

Aktualności

Rusza kolejny sezon Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego
27.02.2023

Rusza kolejny sezon Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego foto Joanna Ferlian-Tchórzewska Szósty sezon Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego ruszy 1 marca 2023 r. Od tego roku w naszej gminie funkcjonował będzie rower miejski IV generacji. Podobnie jak w latach ubiegłych od marca do końca listopada mieszkańcy będą mogli wypożyczać rowery miejskie. Obsługę Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego nadal realizować będzie firma […]

Darmowa godzina jazdy na rowerach miejskich od Nextbike – 22 września to Dzień Bez Samochodu
21.09.2022

W dniach 16-22 września obchodzimy Europejski Tydzień Mobilności, a jego zwieńczeniem jest czwartkowy Dzień Bez Samochodu. Użytkownicy większości systemów rowerowych, których operatorem jest Nextbike Polska, będą mogli przez godzinę jeździć za darmo.   Do obchodów zwieńczenia tegorocznego Europejskiego Tygodnia Mobilności (16-22.09) tradycyjnie włączył się operator systemów rowerów publicznych, firma Nextbike Polska, która w czwartek, 22 […]

Dzień Bez Samochodu na rowerach miejskich!
22.09.2021

Dziś, 22 września obchodzimy Dzień Bez Samochodu. Użytkownicy większości systemów rowerowych, których operatorem jest Nextbike Polska, będą mogli przez godzinę jeździć za darmo. Do obchodów zwieńczenia tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16-22.09) tradycyjnie włączył się operator systemów rowerów publicznych, firma Nextbike Polska, który w środę, 22 września zapewni użytkownikom Rowerów Miejskich dłuższy darmowy czas wypożyczenia. […]

DANE KONTAKTOWE

Biuro Obsługi Klienta
Czynne całodobowo
Poza sezonem: od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-16.00

tel.: +48 22 244 13 13
(koszt połączenia zgodny z taryfami operatorów)

Reklamacje i zapytania
[email protected]

Sprzedaż powierzchni reklamowej na rowerach
+48 690 855 170
[email protected]

Stacje sponsorskie
tel. +48 690 855 170
[email protected]

Biuro
tel. +48 22 208 99 90
[email protected]
Nextbike Polska S.A.
ul. Przasnyska 6B, 01-756 Warszawa
KRS 0000646950
NIP: 895-198-10-07
REGON: 021336152

ADRES KORESPONDENCYJNY

Nextbike Polska S.A.
ul. Przasnyska 6B, 01-756 Warszawa