A A A

Początek sezonu Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego

25.02.2019

Już w najbliższy piątek mieszkańcy Piaseczna będą mogli znowu wypożyczyć rowery miejskie. Na 4 stacjach dostępnych będzie 40 rowerów, którymi będzie można poruszać się po Piasecznie lub dojechać do Warszawy. Podobnie jak w ubiegłym roku Piaseczyński Rower Miejski będzie kompatybilny z warszawskim Veturilo.

Piaseczyńskie Rowery Miejskie będzie można wypożyczać na stacjach Stadion, PKP Piaseczno, Centrum i Józefosław. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia – podobnie jak w ubiegłym roku – pozostaje bezpłatne. Po ich przekroczeniu opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem (od złotówki za pierwsze 60 minut jazdy).

Aby wypożyczyć rower, wystarczy posiadać aktywne konto Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego lub innego systemu Nextbike, np. warszawskiego Veturilo. Można je założyć na stronie internetowej lub poprzez aplikację. Konto jest aktywne jeśli znajduje się na nim co najmniej 10 złotych.

Rowery wypożyczamy korzystając z terminala stacji wypożyczeń lub aplikacji mobilnej – wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami. Po wypożyczeniu roweru następuje zwolnienie elektrozamka i można rozpocząć przejażdżkę. Rower można zwrócić wpinając go w elektrozamek na dowolnej stacji w Piasecznie lub w Warszawie.